Fala uderzeniowa to obecnie jedna z najskuteczniejszych form fizykoterapii zapalnych schorzeń narządu ruchu. Szeroko stosowana jest zarówno w rehabilitacji, jak i w sporcie.
W naszej przychodni zabieg fali uderzeniowej wykonywany jest w sposób bezpieczny dla pacjenta, przez przeszkoloną kadrę fizjoterapeutów, na najnowszym aparacie renomowanej firmy ASTAR. Przynosi on szybką ulgę w odczuwanych przez pacjenta dolegliwościach bólowych.
Falę uderzeniową wykonuje się w odstępach kilku- kilkunastu dni, ilość zabiegów w jednej serii waha się od 5 do maks. 10. Szczegółowy plan terapii pomoże ustalić fizjoterapeuta wykonujący pierwszy zabieg. Dostępność i elastyczność godzin realizacji zabiegu (w zakresie 8.00-20.00 w dni powszednie oraz 8.00-12.00 w soboty) sprawi, że każdy pacjent znajdzie dogodną dla siebie porę rehabilitacji.
Przystępna cena pojedynczego zabiegu sprawia, że wielu pacjentów decyduje się skorzystać z tej usługi właśnie w naszej przychodni!
Co to jest Fala Uderzeniowa?
Jest to zabieg leczniczy wykorzystujący fale akustyczne o niewielkiej częstotliwości, wytwarzane pod dużym ciśnieniem w bardzo krótkim czasie, przez co przenoszą energię w bolesne miejsce nawet na głębokość kilku cm, precyzyjnie trafiając w chorobowo zmienione miejsce. Ma zastosowanie w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej, w schorzeniach przebiegających ze stanem zapalnym i bólem.
Działanie fali uderzeniowej polega m.in. na: poprawie metabolizmu i mikrocyrkulacji, zmniejszeniu napięcia mięśni i zahamowaniu skurczów, usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii, zwiększeniu produkcji kolagenu niezbędnego do odbudowy uszkodzonych tkanek.
Głównymi wskazaniami do terapii falą uderzeniową są:
- ostroga piętowa,
- zapalenie powięzi podeszwowej stopy,
- ból ścięgna Achillesa,
- ból ścięgien rzepki (kolano skoczka),
- ból i zapalenia w przyczepach ścięgien,
- bóle st. barkowych,
- entezopatie, np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty,
- staw rzekomy.
Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu to:
- aktywna choroba nowotworowa,
- hemofilia,
- częste stosowanie dużych dawek antykoagulantów,
- zawał serca w okresie 3 m-cy od jego wystąpienia.